Malta Residency /
Citizenship by Investment

Phone: +356 9950 5515

WhatsApp & Telegram: +356 9991 4125

WeChat 微信: ZenturoSupport

MALTA İKAMET PROGRAMLARI


Yatırımcılar ve aileleri için Malta'da ikamet.
Malta'da yaşayın ve çalışın.

İtalya'nın güneyinde, Akdeniz'de bulunan Malta, ülke ekonomisini desteklemek amacıyla yabancı yatırımcılara, serbest çalışanlara, emeklilere ve startup kurucularına oturma statüsü sunuyor. Maltalılar, ikamet statülerini korudukları sürece Malta'da yaşayabilirler. Malta'da ikamet edenler ayrıca Malta çalışma iznine başvurabilir ve sosyal hizmetler sistemine katılabilirler.

Dünya çapındaki uluslararası iş insanları, yatırımcılar, serbest çalışanlar ve emekliler, Malta'da (kalıcı) ikameti, Avrupa çapında rahat seyahat için değerli bir varlık, Avrupa yaşam tarzını benimseme fırsatı veya evdeki koşulların elverişsiz hale gelmesi durumunda alternatif bir yaşam seçeneği olarak görüyor.

Malta'da ikamet seçeneklerinin hiçbiri otomatik olarak vatandaşlığa yol açmadığından, Malta (AB) pasaportu almak isteyen müşterilerin, Malta'nın resmi yatırım vatandaşlık programı olan Doğrudan Yatırım Düzenlemeleri ile İstisnai Hizmetler için Malta Vatandaşlığına Kabulü kapsamında başvuruda bulunmaları tavsiye edilir. Malta Naturalisation for Exceptional Services by Direct Investment Regulations, which is Malta's official investment citizenship program.

Schengen
Vizesiz Seyahat

Ücretsiz
Özel Teklif

Yaşa - Çalış -
Malta'da emekli olun

Özel & Gizli

Aile Üyeleri Dahil

Malta
İkamet Durumu

Malta, ikamet etmek isteyen AB ve AB dışı vatandaşları hedef alan çeşitli ikamet programları sunmaktadır. Ülkenin. Lütfen ayrıntılı bir teklif almak için bizimle iletişime geçin.

MALTA KALICI İKAMET PROGRAMI (MPRP)

Malta MPRP programı, AB üyesi olmayan vatandaşlara yönelik bir daimi ikamet programıdır. Tek seferlik bir yatırım gerektirir ve ömür boyu geçerli kalıcı oturum belgesi sağlar. Bu program Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz.

KÜRESEL KONUT PROGRAMI (GRP)

Malta GRP programı, AB üyesi olmayan vatandaşlara yönelik, vizesiz Schengen seyahat avantajları ve özel vergi avantajları sunan 1 yıllık bir oturma vizesidir. Gerekli yinelenen minimum harcama, sürenin dolmasını önlemek için her yıl yaklaşık 15.000 Avro, artı bir mülk satın alma veya kiralama artı ücretlerdir. İşlem süresi yaklaşık 90 gündür. Bu program Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz.

SIRADAN KONUT PROGRAMI (OR)

Malta OR programı yalnızca Malta'da yılda 183 gün veya daha uzun süre yaşamak isteyen AB vatandaşları (İsviçre, Lihtenştayn, Norveç ve İzlanda dahil AB vatandaşları) için geçerlidir. Program, başvuru sahibinin, tek bir kişi için en az 14.000 Avro (evli çiftler için 23.000 Avro) tutarında kullanılabilir fona sahip olmak olarak tanımlanan mali kendine yeterliliğini göstermesini gerektirmektedir. Malta'ya getirilen gelir tamamen vergiye tabidir. Bu program Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz.

AB vatandaşlarına yönelik Malta vergi ikamet programı, başvuru sahiplerinin Malta dışındaki herhangi bir yargı bölgesinde 183 günden fazla kalmadıklarını beyan etmelerini gerektirir, ancak Malta'da 183 gün geçirme zorunluluğu yoktur. Malta'ya getirilen gelire uygulanan özel vergi oranı %15'tir (yıllık asgari vergi: 15.000 Euro). Bu program Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz.

MALTA EMEKLİLİK PROGRAMI (MRP)

Malta emeklilik programı, Malta'ya aktarılacak bir emekli maaşı alan emeklileri (AB ve AB dışı vatandaşlar) hedef almaktadır. Emekli maaşı miktarı başvuru sahibinin toplam gelirinin en az %75'ine eşit olmalıdır. Başvuru sahiplerinin kişisel bir konut satın almaları veya kiralamaları gerekmektedir (kiralanmışsa yıllık 8.750 Avro'dan veya satın alınmışsa 220.000 Avro'dan). Malta'ya getirilen yabancı kaynaklı gelir, yıllık minimum 7.500 Avro olmak üzere %15 oranında vergiye tabidir. Bu program Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz.

MALTA NOMAD OTURMA İZNİ (MNRP)

Malta Göçebe Oturma İzni ("Dijital Göçebe Vizesi"), AB üyesi bir ülkenin vatandaşı olmayan başvuru sahipleri için geçerlidir. Başvuru sahiplerinin lokasyondan bağımsız çalışabilmeleri ve (a) Malta dışındaki bir işveren tarafından düzenlenen bir iş sözleşmesi kapsamında çalıştıklarını veya (b) bulundukları Malta dışında kayıtlı bir şirket adına iş yürüttüklerini kanıtlayabilmeleri gerekmektedir. bir ortak veya hissedar veya (c) Malta dışında yerleşik müşterilere hizmet sunan serbest çalışan veya danışmanlarsa.

Malta göçebe oturma iznine başvuran kişilerin ayda en az 2.700 Avro maaş alması gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin Malta'da bir mülk kiralaması veya satın alması, sağlık sigortası yaptırması ve tüm geçmiş kontrollerini geçmesi gerekmektedir. Vize 1 yıl geçerlidir ve Malta hükümetinin takdirine bağlı olarak en fazla 3 yıl süreyle iki kez yenilenebilir. Göçebe İkamet İzni, sahibine Malta'da sosyal yardımlardan yararlanma hakkı vermez ve Malta (AB) ikameti veya vatandaşlığı / Malta (AB) pasaportu alınmasını sağlamaz.

MALTA STARTUP OTURUM PROGRAMI (MSRP)

Malta Startup Residence programı, AB vatandaşı olmayan ve girişimlerini Malta'da minimum 25.000 Euro sermaye yatırımıyla kaydeden startup kurucularına, kurucu ortaklarına ve bunların çekirdek çalışanlarına ve ailelerine açıktır. Startup'ın 7 yaşından küçük olması ve henüz kâr dağıtmamış olması gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin mali açıdan kendi kendine yetebilmeleri, Malta'ya taşınmaları ve burada vergi ödemeleri gerekmektedir.
Başvuru sahiplerinin Malta'da bir mülk kiralaması veya satın alması, sağlık sigortası yaptırması ve tüm geçmiş kontrollerini geçmesi gerekmektedir. Oturma izni 3 yıl geçerlidir ve Malta hükümetinin takdirine bağlı olarak 5 yıl daha uzatılabilir. Startup oturum programı kalıcı oturuma yol açmaz ve Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz.

Malta İkametinin Faydaları

Dünyanın dört bir yanındaki şirket yöneticileri, varlıklı vatandaşlar, emekliler ve serbest çalışanlar, işle ilgili nedenlerden, uluslararası vergi planlamasından ve ailelerine daha iyi bir yaşam kalitesi sağlamak için Malta'da geçici veya kalıcı oturma iznine başvuruyor.

Malta'da ikamet, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sağlayabilir:

 • AB Schengen bölgesinde vizesiz seyahat
 • Sıcak iklime sahip güvenli bir ülkede yaşamak veya emekli olmak
 • Başvuranın çocukları için daha iyi bir eğitim
 • Daha iyi sağlık hizmetleri ve kirlenmemiş bir çevre de dahil olmak üzere aile için daha iyi bir yaşam kalitesi
 • Nispeten düşük emlak fiyatları
 • Kişisel güvenlik
 • Vergi avantajları
 • Başvuranların, oturma onayı öncesinde veya sonrasında sürekli olarak Malta'da yaşamaları gerekmez.

Schengen Bölgesinde Vizesiz Seyahat

Malta ikameti, özellikle Avrupa Birliği'nde sık sık seyahat eden şirket yöneticileri için cazip olan Schengen sınırsız seyahat olanağı sunmaktadır.

Aile İçin Daha İyi Bir Yaşam Kalitesi

Malta, düşük yaşam maliyeti endeksi sunan güvenli bir ülkedir. Herkes temiz havadan, mülkiyet haklarından ve ifade özgürlüğünden yararlanıyor. Birçok kültür bir arada barış ve uyum içinde yaşıyor. Ülke uzun zamandır Avrupalılar ve yıl boyunca güneşli ve sıcak iklimi nedeniyle adaya akın eden yüksek gelirli bireyler için bir tatil noktası olmuştur. Malta, güvenilir telefon ve internet hizmetinden güvenli bankacılığa, adayı Avrupa anakarasına ve uluslararası destinasyonlara bağlayan köklü hava ve deniz yollarına kadar uzanan modern bir altyapı sunmaktadır.

Başvuranın Çocukları İçin Daha İyi Bir Eğitim

Ülkenin eski bir İngiliz kolonisi olarak geçmişi nedeniyle Malta okul sistemi İngiliz yapısını yansıtmaktadır. İki okul kategorisi vardır: devlet okulları ve özel okullar. Devlet okulları tüm öğrencilere ücretsizdir (ücretsiz ulaşım ve ücretsiz kitaplar dahil), uluslararası okullar gibi özel okullar ise öğrenim ücreti alır.

Cazip Vergi Sistemi

Malta, son derece uygun vergi sistemi ve Avrupa, Afrika ve Asya'nın ortasındaki stratejik konumuyla cazip bir finans merkezidir.

Malta'daki uygun vergi sistemi, ülkenin finansal merkez olarak itirazına katkıda bulunan çeşitli teşvik ve muafiyetleri kapsar. Başvuru sahiplerine bağımsız bir vergi uzmanının hizmetlerini güvence altına almaları tavsiye edilir. Bu konuda yardım almanız durumunda, Malta'nın vergi manzarasına aşina olan saygın vergi uzmanlarına giriş yapmaktan memnuniyet duyarız.

Başvuru Sahipleri ve Aileleri İçin

Malta İkamet Programı Karşılaştırması

Malta, 1 yıllık vizeden kalıcı (ömür boyu) ikamete kadar çeşitli ikamet programları sunmaktadır.

Lütfen aşağıdaki başvuru gerekliliklerini inceleyin ve sorularınız için bizimle iletişime geçmekten veya ayrıntılı bir teklif almaktan çekinmeyin.

(A) MALTA KALICI İKAMET PROGRAMI (MPRP)

AB üyesi olmayan vatandaşlara yönelik Malta Kalıcı İkamet Programı (L.N. 121, 2021), başvuru sahiplerine Schengen bölgesindeki tüm Avrupa ülkelerine yıl boyunca Malta'da yaşama hakkı (zorunluluk olmaksızın) ve 90 günlük vizesiz seyahat hakkı sunar. Malta çalışma iznine başvurma seçeneği. Tek seferlik bir yatırım gerektirir ve ömür boyu geçerli kalıcı oturum belgesi sağlar.

Eş, çocuklar, ebeveynler ve büyükanne ve büyükbaba gibi aile üyeleri, mali açıdan asıl başvuru sahibine bağımlı olmaları durumunda dahil edilebilir.

Standart işleme, eksiksiz ve doğru bir başvurunun sunulmasından itibaren yaklaşık 4 ila 6 ay sürer.

Başvuru sahibi, prensip olarak ikamet onayını aldıktan sonra gerekli yatırımları yapar ve ikamet başvuru süresi boyunca veya sonrasında sürekli olarak Malta'da ikamet etmek şart değildir. Detaylı teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

PROGRAM MALİYETİ:

 1. Malta Hükümeti Katkısı (Malta hükümetine geri ödemesiz bağış):
  1. Ana başvuru sahibi: 28.000 Avro (mülk satın alınmışsa), 58.000 Avro (mülk kiralanmışsa)
  2. Eş: ücretsiz
  3. Çocuklar (her yaşta): ücretsiz
  4. Bağımlı ebeveynler ve/veya büyükanne ve büyükbabalar: 7.500 Avro
 2. Malta Hayırseverlik Bağışı:
  1. Yalnızca asıl başvuru sahibi: 2.000 Avro
 3. Malta Gayrimenkul Yatırımı (minimum 5 yıllık elde tutma süresi):
  1. Yalnızca asıl başvuru sahibi: 350.000 Avro tutarında mülk satın alımı veya yıllık 12.000 Avro tutarında mülk kiralama (güneyde veya Gozo'da 300.000 Avro / 10.000 Avro)
 4.  Malta Hükümeti Ücreti:
  1. Yalnızca asıl başvuru sahibi: 40.000 Avro
 5. Yasal ücretler:
  1. Dahil edilecek aile üyesi sayısına bağlı olarak.

Başvuru sahiplerinin aşağıdaki nitelikleri de karşılaması gerektiğini lütfen unutmayın:

 1. Ana başvuru sahibinin 500.000 Avro veya daha fazla değere sahip varlıkların mülkiyetini kanıtlaması gerekmektedir. Varlıklar banka mevduatlarını, hisse senetlerini/tahvilleri/yatırım fonlarını, gayrimenkulleri ve benzerlerini içerebilir.
 2. Bu varlıkların en az 150.000 Euro'sunun banka mevduatı, hisse senedi/tahvil/yatırım fonu veya benzeri likit fonlar olması gerekir.
 3. Likit fonların Malta'ya aktarılmasına gerek yoktur; bunlar başvuru sahibinin kendi ülkesindeki hesabında tutulabilir.
 4. Bu varlıklar uygulama için kullanılamaz.
 5. Başvuru sahibi, ikametinin ilk 5 yılı boyunca 500.000 Avro veya daha fazla değere sahip varlıkların sahibi olduğunu göstermeye devam etmelidir. Bu zorunluluk beş yıl sonra sona ermektedir.

MPRP programı Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz. İkamet statüsünde ikamet edenler 6 yıl sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler ancak başvuruların onay aşamasına ulaşması genellikle 10 ila 15 yıl sürer. Yalnızca 12 veya 36 aylık ikamet sonrasında Malta vatandaşlığına hak kazanmak istiyorsanız, lütfen Doğrudan Yatırım Yoluyla İstisnai Hizmetler için Malta Vatandaşlığına Kabul sayfasını inceleyin.

(B) MALTA GLOBAL İKAMET PROGRAMI (GRP)

Malta Küresel İkamet Programı (GRP), Malta'da 1 yıllık ikamet, Schengen bölgesindeki tüm Avrupa ülkelerine 90 günlük vizesiz seyahat ve Malta çalışma iznine başvurma seçeneği sunar.

Ancak, GRP programı kapsamındaki ikamet statüsünün sona ermesini önlemek için yıllık olarak yenilenmesi gerekir. Oturma iznini yenilemek için asgari vergi olan yıllık masraf yaklaşık 15.000 Euro'dur. Ayrıca, başvuru sahibinin yıllık 8.750 €'dan az olmamak üzere bir konut kiralaması gerekmektedir (mülk satın alınması da kabul edilebilir). Dolayısıyla, GRP iznini her yıl yenilemek için gereken toplam minimum masraf, ücretler hariç yaklaşık 24.000 Euro'dur.

GRP vizesi başvuru sahipleri ayrıca, yıllık minimum 15.000 Avro vergiye tabi olarak, yabancı kaynaklardan Malta'ya gönderilen tüm gelirler üzerinden uygulanan %15'lik Malta'nın düşük sabit vergi oranından da yararlanabilirler. Vergi avantajından yararlanmak için GRP başvuru sahiplerinin başka bir yargı bölgesinde 182 günden fazla kalmaktan ve o ülkede vergi mukimi olmaktan kaçınmaları gerekir.

İşleme 3-4 ay kadar hızlı olabilir.

Bu program Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz.

(C) SIRADAN KONUT PROGRAMI (OR)

Malta olağan ikamet programı yalnızca Malta'da yılda 183 gün veya daha uzun süre yaşamak isteyen AB vatandaşları (İsviçre, Lihtenştayn, Norveç ve İzlanda dahil AB vatandaşları) için geçerlidir.

Program, başvuru sahibinin, tek bir kişi için en az 14.000 Avro (evli çiftler için 23.000 Avro) tutarında kullanılabilir fona sahip olmak olarak tanımlanan mali kendine yeterliliğini göstermesini gerektirmektedir.

Malta'ya getirilen gelir tamamen vergiye tabidir.

Bu program Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz.

(D) MALTA VERGI İKAMET PROGRAMI (TRP)

Malta vergi mukimliği programı yalnızca AB vatandaşları (İsviçre, Lihtenştayn, Norveç ve İzlanda dahil AB vatandaşları) için geçerlidir ve başvuru sahiplerinin Malta dışında başka herhangi bir yargı bölgesinde 183 günden fazla kalmadıklarını beyan etmelerini gerektirir - ancak Malta'da 183 gün geçirme zorunluluğu yoktur.

Malta'ya getirilen gelire uygulanan özel vergi oranı %15'tir (yıllık asgari vergi: 15.000 Avro).

Bu program Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz.

(E) MALTA EMEKLİLİK PROGRAMI (MRP)

Malta emeklilik programı, Malta'ya aktarılacak bir emekli maaşı alan emeklileri (AB ve AB dışı vatandaşlar) hedef almaktadır. Emekli maaşı miktarı başvuru sahibinin toplam gelirinin en az %75'ine eşit olmalıdır.

Başvuru sahiplerinin kişisel bir konut satın almaları veya kiralamaları gerekmektedir. Satın alındığında minimum değer 275.000 Euro'dur (veya Gozo/Güney Malta'da 220.000 Euro). Kiralanırsa yıllık minimum miktar 9.600 Euro'dur (veya Gozo/Güney Malta'da yıllık 8.750 Euro).

Malta'ya getirilen yabancı kaynaklı gelir, asıl başvuru sahibi için yıllık asgari 7.500 Avro ve bakmakla yükümlü olunan her kişi için 500 Avro olmak üzere %15 oranında vergilendirilir. Ek gelir %35 oranında vergilendirilir.

Bu program Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz.

(F) MALTA NOMAD OTURMA İZNİ (MNRP)

Malta Göçebe Oturma İzni ("Dijital Göçebe Vizesi"), AB üyesi bir ülkenin vatandaşı olmayan başvuru sahipleri için geçerlidir. Başvuru sahiplerinin lokasyondan bağımsız çalışabilmeleri ve (a) Malta dışındaki bir işveren tarafından düzenlenen bir iş sözleşmesi kapsamında çalıştıklarını veya (b) bulundukları Malta dışında kayıtlı bir şirket adına iş yürüttüklerini kanıtlayabilmeleri gerekmektedir. bir ortak veya hissedar veya (c) Malta dışında yerleşik müşterilere hizmet sunan serbest çalışan veya danışmanlarsa.

Malta göçebe oturma iznine başvuran kişilerin ayda en az 3.500 Avro maaş alması gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin Malta'da bir mülk kiralaması veya satın alması, sağlık sigortası yaptırması ve tüm geçmiş kontrollerini geçmesi gerekmektedir.

Eş veya partner, reşit olmayan çocuklar ve bakmakla yükümlü olunan yetişkin çocuklar da dahil olmak üzere aile üyeleri, asıl başvuru sahibinin başvurusuna dahil edilebilir.

Vize bir yıl süreyle geçerlidir ve Malta hükümetinin takdirine bağlı olarak en fazla 4 yıl süreyle yenilenebilir.

Göçebe İkamet İzni, sahibine Malta'da sosyal yardımlardan yararlanma hakkı vermez ve Malta (AB) ikameti veya vatandaşlığı / Malta (AB) pasaportu alınmasını sağlamaz.

(G) MALTA STARTUP OTURUM PROGRAMI (MSRP)

Malta Startup Residence programı, startup kurucularına, kurucu ortaklarına, onların çekirdek çalışanlarına ve AB vatandaşı olmayan ve girişimlerini Malta'da minimum 25.000 Euro sermaye yatırımıyla kaydeden ailelere açıktır.

Startup'ın 7 yaşından küçük olması ve henüz kâr dağıtmamış olması gerekmektedir. Resmi bir iş planının sunulması ve onaylanması Malta yetkilileri tarafından zorunludur.

Başvuru sahiplerinin ayrıca mali açıdan kendi kendine yetebilmeleri, Malta'ya taşınmaları ve burada vergi ödemeleri gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin Malta'da bir mülk kiralaması veya satın alması, sağlık sigortası yaptırması ve tüm geçmiş kontrollerini geçmesi gerekmektedir.

Oturma izni 3 yıl geçerlidir ve Malta hükümetinin takdirine bağlı olarak 5 yıl daha uzatılabilir.

Bu program Malta (AB) vatandaşlığına/Malta (AB) pasaportuna yol açmaz.

Malta İkamet Programları ile ilgili Sorular ve Cevaplar

Cevap mı arıyorsunuz? Buradan başlayın.

Aşağıda Malta'daki çeşitli ikamet programları hakkında sıklıkla sorulan seçilmiş sorular yer almaktadır. Cevaplarınızı burada bulamazsanız, lütfen uygun bir zamanda bizimle iletişime geçin.

S: Avukatlarınız Malta hükümeti tarafından ruhsatlandırılıyor mu?
C: Evet. Göçmenlik avukatlarımız, Malta Hükümeti (Aġenzija Komunita' Malta) tarafından belirlenen "Yetkili Kayıtlı Zorunlular" lisansına sahiptir. Hükümetin zorunlu kıldığı tüm başvuru formlarının hazırlanmasındaki karmaşıklıklar nedeniyle, başvuru sahiplerinin ikamet veya vatandaşlık başvurularını kendilerinin yapmalarına izin verilmemektedir.S: Malta'da ikamet etmek otomatik olarak Malta (AB) vatandaşlığına ve Malta (AB) pasaportuna yol açacak mı?
C: Hayır. Hiçbir ikamet programı otomatik olarak Malta vatandaşlığına yol açmaz. Malta'da daimi ikamet edenler, 6 yıllık ikamet statüsünden sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler ancak onayın verileceği garantisi yoktur ve başvuruların onay aşamasına ulaşması genellikle 10 ila 15 yıl sürer. Malta (AB) vatandaşlığı / Malta (AB) pasaportu ile ilgileniyorsanız, lütfen Malta Vatandaşlığı sayfamızı inceleyin veya iletişim formumuzu kullanın.S: Doğrudan Yatırım Yönetmeliği Yoluyla İstisnai Hizmetler için Vatandaşlığa Kabul ile Malta Daimi İkamet Programı (MPRP) arasındaki fark nedir?
C: Doğrudan Yatırım Tüzüğü Yoluyla İstisnai Hizmetler için Malta Vatandaşlığına Kabulü / Malta İstisnai Yatırımcı Vatandaşlığına Kabulü (CES / MEIN), AB vatandaşları ve AB dışı vatandaşlar da dahil olmak üzere nitelikli başvuru sahiplerine Malta'da ikamet ve vatandaşlık (Malta pasaportu) sunan bir programdır. Yatırım Yoluyla Malta Vatandaşlığı sayfamızda belirtildiği üzere Malta ekonomisine tek seferlik katkı.

Malta Kalıcı İkamet Programı (MPRP) ise oturum izni yani Malta'da istenildiği kadar yaşama izni ve Schengen bölgesindeki tüm Avrupa ülkelerine 180 günün 90 günü vizesiz seyahat olanağı sağlıyor. Otomatik olarak Malta (AB) vatandaşlığına ve Malta pasaportuna yol açmaz. Mukimler, 6 yıllık ikamet statüsünden sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler ancak herhangi bir vatandaşlık başvurusu, tamamen bakanın ve o sırada görevli bakanlığın takdirine bağlı olarak onaylanabilir veya reddedilebilir. Onay alınacağına dair bir garanti yoktur ve başvuruların onay aşamasına ulaşması genellikle 10 ila 15 yıl alır.S: Yeni sakinler nasıl vergilendirilecek?
C: Genel olarak, Malta vergilendirmesi yalnızca ikametgahınıza (kalıcı eviniz) dayalıdır, ikamet veya vatandaşlık durumunuza göre değildir.

Malta Kanunu uyarınca, doğduğunuzda otomatik olarak babanızdan ikametgâh statünüzü (Menşe İkametgahı) alırsınız. Eğer babanız daha sonra ikametgahını yeni bir yere (Tercih Edilen İkametgah) değiştirirse, sizinki de otomatik olarak bu yeni lokasyona geçer. 18 yaşını doldurduğunuzda yeni bir ikametgâh edinmenize izin verilir, ancak böyle bir zorunluluk yoktur.

Bu, Malta'yı ikametgahınız yapmazsanız, yalnızca Malta'daki faaliyetlerden elde edilen gelir ve sermaye kazançlarının tamamen vergiye tabi olacağı anlamına gelir. Malta dışında doğan ve Malta'ya gönderilmeyen gelirler vergiye tabi değildir. Ayrıca, Malta dışından elde edilen sermaye kazançları, Malta'ya getirilse bile, ikamet yeri olmayanlar için vergiye tabi değildir.

Başka bir deyişle, vergi yalnızca (a) Malta içinde elde edilen gelir, (b) Malta içinde elde edilen sermaye kazançları ve (c) Malta dışında elde edilen ve Malta'ya gönderilen gelir üzerinden ödenecektir.

Diğer Vergi Hususları:

 • Miras veya ölüm vergisi yok
 • Emlak Vergisi yok
 • Net değer veya servet vergisi yok
 • Belediye vergileri, oranlar veya emlak vergileri yok
Vergi meselelerinin karmaşıklığı göz önüne alındığında, kişiselleştirilmiş rehberlik için lisanslı bir vergi danışmanına danışmanızı öneririz. Yardıma ihtiyacınız varsa, nitelikli bir Malta vergi uzmanına giriş kolaylaştırabiliriz. Daha fazla bilgi veya randevu planlamak için lütfen bizimle iletişime geçin.
 


S: Ailemi Malta ikamet başvuruma dahil edebilir miyim?
C: Evet. Seçilen ikamet programının türüne bağlı olarak, asıl başvuru sahibi, mali destek için ana başvuru sahibine güvenen eş, çocuklar, ebeveynler ve büyükanne ve büyükbabalar gibi bakmakla yükümlü olunan kişileri içerebilir.
 S: Oturma iznimin süresi dolacak mı?
C: Malta Daimi İkamet Programı (MPRP) ömür boyu ikamet hakkı verir. Diğer ikamet programları periyodik yenilemeler gerektirir.
 S: Oturma iznine hak kazanmak için Malta'ya taşınmam veya yıl içinde minimum sayıda gün Malta'da yaşamam gerekiyor mu?
C: Genel olarak, başvuru sahiplerinin Malta'ya taşınmasına veya yıl boyunca bu ülkede yaşamasına gerek yoktur. Ülkeyle gerçek bir bağ, örneğin yılda birkaç kez ziyaret etmek, su ve elektrik faturalarını göstermek, bir kulüp üyeliğine sahip olmak, Malta'da herhangi bir ticari faaliyette bulunmak ve benzeri şeylerle kanıtlanabilir. Avukatlarımız, seçtiğiniz ikamet programına bağlı olarak Malta yönetmeliklerine tam uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır.S: Oturma izni alana kadar başvuru işlemleri ne kadar sürer?
C: Genel olarak başvuru işlemleri, seçilen ihtisas programının türüne bağlı olarak en az 2-3 ay sürer. İşlem süreleri büyük ölçüde başvuru sahibinin destekleyici belgeleri ne kadar hızlı sağlayabildiğine bağlıdır.S: Malta'da uygun gayrimenkul bulmama yardımcı olur musunuz?
C: Evet. Malta emlak sayfamızda mevcut mülklere resim ve fiyatlarla göz atmaktan çekinmeyin.

Ayrıca, tam bir teklif sunuyoruz alıcılara çeşitli profesyonel emlak hizmetleri; Lütfen istekte bulunun Detaylar için "Malta Gayrimenkul Hizmetleri" broşürümüze bakın.

Ayrıca, lisanslı emlak acenteleri ve geliştiricilerle ilişkimiz var Malta'da ve tüm başvuruları karşılayan bir mülk bulmanıza yardımcı olabilir Gereksinimler. Tercih ettiğiniz mülkün karşılanmasını sağlayacağız İkamet veya vatandaşlık başvurunuzun asgari standartları şu anda pek çok mülk bu gereklilikleri karşılamıyor. Sahip olmak hükümet düzenlemelerine uymayan bir mülk kiraladı veya satın aldı denerken çok fazla hayal kırıklığına ve ek masrafa yol açabilir böyle bir özelliği koda dönüştürmek için.  

Malta'daki profesyonel ilişkilerimiz ve yerel mevcudiyetimiz müşterilerimize uygun mülklerin belirlenmesi, mülkün incelenmesi için ulaşım sağlanması, yasal sözleşmelerin hazırlanması/incelenmesi ve/veya yerel noterler ve mimarlar ile gerektiğinde irtibat kurma konularında kapsamlı ve kapsamlı bir hizmet sunmaktadır.

Bir mülkü satın almaya karar verdiğinizde gerekli sözleşmelerin imzalanması için tekrar Malta'ya gelmeniz gerekmeden işin sizin adınıza yerine getirilmesi için bir Vekaletname oluşturabiliriz.S: “Schengen Bölgesi” ne demektir?
C: Malta vatandaşlığı sizin Avrupa Birliği'nin "Schengen Bölgesi"nde kısıtlama olmaksızın seyahat edebilmenizi sağlar. Schengen Bölgesi, ortak sınırları içerisinde pasaport ve göç kontrollerini kaldıran 26 Avrupa ülkesinden oluşan bir gruptur. Ortak bir vize politikası ile uluslararası seyahat için tek bir ülke işlevini görür. Kaynak: Vikipedi


Detaylı maliyet hesabı, gizli içerikli danışma veya ek bilgi elde etmek için lütfen bizimle iletişime geçin. İlgili avukatlarımız yatırım hedeflerinize ulaşmanız için size destek vermeye ve Yatırım programları yoluyla Malta Oturma/Vatandaşlık elde etme hakkındaki tüm sorularınızı yanıtlamaya hazırlar.
 

Zenturo Ltd.

Dünya Çapında Yatırım ile Oturma İzni & Vatandaşlık Programları

394A / 395A, Triq il-Kbira San Guzepp
Santa Venera, SVR 1016
Malta

Client Testimonials / Google Reviews

Phone: +356 9950 5515
WhatsApp: +356 9991 4125
Telegram: +356 9991 4125
WeChat 微信: ZenturoSupport
Skype: Zenturo Ltd. Support

Service Inquiries: service@zenturo.com
General Counsel: legal@zenturo.com

Company Registration No.: C-39472
VAT ID: MT-18142026

All of our Malta immigration attorneys are government-licensed
Authorised Registered Mandatories.
License: AKM-BALD

Follow us on Facebook
Follow us on Twitter
Watch our videos on YouTubeImmigration by Investment Press Coverage: