Malta Residency /
Citizenship by Investment

Phone: +356 9950 5515

WhatsApp & Telegram: +356 9991 4125

WeChat 微信: ZenturoSupport

YATIRIM YOLUYLA MALTA (AB) VATANDAŞLIĞI


Yatırımcılar ve aileleri için Malta (AB) vatandaşlığı.
Avrupa Birliği'nde yaşamak ve çalışmak.

Aşağıda Malta kalıcı ikamet hakkında sıkça sorulan sorular verilmiştir. Aşağıdakiler ile kafanızdaki sorulara yanıt bulamamanız halinde lütfen uygun olduğunuz zaman bizimle iletişime geçin.

S: Malta vatandaşlığının faydaları nelerdir?
C: Malta vatandaşlığı başvuru sahiplerine birçok avantaj sunmaktadır; uluslararası şirket yöneticileri, yatırımcılar, tanınmış kişiler, VIP'ler ve diğer ülkelerin varlıklı vatandaşları, alternatif vatandaşlık ve pasaportu, uluslararası vergi planlaması için güçlü bir araç ve evdeki yaşam koşullarının istenmeyen hale gelmesi durumunda bir güvenlik ağı olarak görüyorlar.

Malta çifte vatandaşlığa izin verdiğinden, çoğu başvuru sahibi Malta'dan (AB) ikinci bir pasaport almanın yanı sıra kendi ülkelerinin vatandaşlığını da korur. Malta vatandaşlarının vatandaşlık alındıktan sonra Malta'da yaşama zorunluluğu yoktur. Malta pasaportu dünyanın en değerli pasaportlarından biri olarak değerlendirilmektedir.

Malta vatandaşlığının faydaları arasında kalıcı haklar, ayrıcalıklar ve korumalar yer alır. Malta Avrupa Birliği'nin bir üyesi olduğundan, Malta vatandaşlığı aynı zamanda başvuranların diğer tüm AB üye ülkelerinde yaşamasına, çalışmasına ve emekli olmasına da olanak tanır.

Malta vatandaşlığı başvurusunu işleme koyma ve vatandaşlık yardımlarını almaya başlama süresi 12 ila 18 ay arasında sürer; Malta'da ikamet, vatandaşlık başvuru prosedürünün başlamasından sonra yaklaşık iki ila üç hafta içinde alınır.

Malta vatandaşlığının faydaları şunlardır:

 • Herhangi bir ülkede yaşama, çalışma, öğrenim görme ve emekli olma hakkı AB içinde
 • 186 ülkeye vizesiz seyahat
 • Yüksek kalitede sağlık ve eğitime erişim
 • Şeffaf ve sağlam bir finansal altyapı
 • Uzun süredir devam eden, sağlam bir yatırım yoluyla vatandaşlık programı
 • Oturma işlemi yalnızca 3 hafta sürer
 • Yalnızca 12 ay sonra vatandaşlığa uygunluk 
 • Maltaca dil şartı yoktur
 • Ulusal dil olarak İngilizce
 • Çifte vatandaşlığa izin verilir
 • AB'de ücretsiz eğitime erişim
 • AB'de ücretsiz sağlık hizmetlerine erişim
 • Güneşli ve sıcak bir iklimde daha iyi bir yaşam kalitesi
 • Kişisel güvenlik ve çifte vatandaşlıkla bağlantılı özgürlük
 • Herhangi bir AB'de yaşama / çalışma / öğrenim görme / emekli olma fırsatı veya Schengen ülkesi
 • AB'de iş yapma ve çalışma hakkı
 • Malta vergi mukimliğinden yararlanma fırsatı
 • Minimum kalış şartı yoktur
 • Başvuru sahiplerinin sürekli olarak Malta'da yaşamaları gerekmemektedir Vatandaşlık onayından önce veya sonra
 • 2004'ten beri AB üyeliği ve 2004'ten bu yana Schengen Bölgesi 2007.

Özet:
Malta vatandaşlığının faydaları nelerdir? Malta vatandaşlığına sahip olmanın, sıcak iklime sahip güvenli bir Avrupa ülkesinde yaşamak/çalışmak/emekli olmak, birinci sınıf sağlık ve eğitime erişim ve Avrupa'da ve 180'den fazla destinasyonda özgürce seyahat etme hakkı dahil olmak üzere birçok faydası vardır. Malta (AB) pasaportu dünyanın en değerli pasaportlarından biri olarak kabul edilmektedir. İngilizce yaygın olarak konuşulmaktadır ve Malta çifte vatandaşlık statüsüne izin verdiği için başvuru sahiplerinin asıl vatandaşlıklarını/pasaportlarını korumalarına izin verilmektedir. 

Ana Noktalar: Malta vatandaşlığının faydaları

 1. Malta pasaportu en üst sıralarda yer alıyor
 2. AB'nin herhangi bir yerinde yaşayın, çalışın, emekli olun
 3. AB'de ve 180'den fazla ülkede vizesiz seyahat
 4. Yüksek kaliteli sağlık ve eğitim
 5. Yaygın olarak konuşulan İngilizce dili
 6. Çifte vatandaşlığa izin veriliyor
 7. Güneşli ve sıcak iklim
 8. Vergi avantajları
 9. İstikrarlı mali ve politik sistemS: Malta'da ikamet ve vatandaşlık arasındaki fark nedir?
C: Malta vatandaşlığı, ülke içindeki bireylere kalıcı haklar, ayrıcalıklar ve korumalar sağlar. Geçici ikamet ise başvuru sahibinin Malta'da belirli bir süre yaşamasına olanak tanır. Daimi oturum, Malta'da süresiz olarak yaşama hakkını sağlar.

Malta Avrupa Birliği üyesi olduğundan, Malta vatandaşlığı başvuru sahiplerinin diğer tüm AB üye ülkelerinde yaşamalarına da olanak tanır.

Ayrıca Malta vatandaşları Malta pasaportu (AB pasaportu) için başvuruda bulunabilirler. Malta vatandaşları ise pasaport almaya hak kazanmıyor.

Malta vatandaşlarının yılda belirli sayıda gün boyunca ülkede yaşaması zorunlu değildir. Öte yandan, Malta hükümeti, ikamet edenler için herhangi bir resmi minimum kalış şartı yayınlamamasına rağmen, Malta'da ikamet edenlerin, ikamet statülerini korumak için ülkede mümkün olduğunca fazla zaman geçirmeleri teşvik edilmektedir.

Malta vatandaşlığı başvurusunu işleme koyma süresi 12 ila 18 ay arasında sürer ve oturma izni iki hafta kadar kısa bir sürede verilir. Malta'da ikamet, Malta vatandaşlığına giden ilk adımdır.

Öte yandan, Malta daimi ikamet başvurusunun işleme konulma süresi genellikle 3 ila 6 ay arasında sürmektedir. Bazı ikamet programları, ikamet eden kişinin ülkede 5 ila 6 yıl yaşadıktan sonra vatandaşlık başvurusunda bulunmasına izin verir, ancak o tarihte vatandaşlık başvurusunun onaylanacağının garantisi yoktur.

Malta, geçici ikamet, kalıcı ikamet ve Malta vatandaşlığı, yani Malta pasaportu (AB pasaportu) dahil olmak üzere ikamet veya vatandaşlık için çeşitli programlar sunmaktadır.

Buna ek olarak, Malta çifte vatandaşlığa izin vermektedir; bu da çoğu ülkeden başvuranların menşe ülkelerinin vatandaşlığını koruyabilecekleri anlamına gelmektedir. Bu, başvuru sahiplerine çifte vatandaşlık ve iki pasaport sahibi olma özgürlüğü sağlar.

Avrupa Birliği'ne üye bir ülke olan Malta vatandaşlığı, yalnızca pasaportu veren ülkede değil, herhangi bir AB üyesi ülkede yaşama, çalışma veya eğitim görme hakkına sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu, yatırım yoluyla Malta vatandaşlığının temel faydalarından biridir.

Özet:
Malta'da ikamet ile vatandaşlık arasında bir fark var mı? Başka bir ülkede ikamet etmek, yalnızca o ülkede yaşama hakkına sahip olduğunuz anlamına gelir. Öte yandan vatandaşlık, Malta pasaportu (AB pasaportu) için başvuru hakkı da dahil olmak üzere, o ülkede doğan kişilerin haklarını kazandığınız anlamına gelir. Malta vatandaşları için minimum kalış şartı yoktur, bu da onların ülkede yaşamak zorunda olmadıkları anlamına gelir. Sakinlerin otomatik olarak çalışmasına, oy vermesine veya ücretsiz üniversite eğitimi veya ücretsiz sağlık hizmeti gibi Malta'nın sosyal hizmetlerinden yararlanmasına izin verilmese de, Malta vatandaşları bu haklara sahiptir. Malta'da vatandaşlığa kabul yoluyla ikametten vatandaşlığa geçiş, 10 ila 15 yıl veya daha uzun sürebilen çok uzun bir süreçtir. Buna karşılık, yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı programı vatandaşlık kazanmaya yönelik çok daha hızlı bir süreçtir çünkü program 12 aylık kısa bir ikamet seçeneği sunmaktadır. Avrupa Birliği'ne üye bir ülke olan Malta vatandaşlığı, herhangi bir AB üyesi ülkede yaşama, çalışma veya eğitim alma hakkına sahip olduğunuz anlamına gelir. Son olarak, Malta çifte vatandaşlığa (iki pasaport) izin vermektedir.

Ana Noktalar: Malta vatandaşlığı / ikamet farklılıkları

 1. İkamet Malta ile sınırlıdır
 2. İkamet pasaporta sağlar
 3. Vatandaşlık pasaportu sunar 
 4. Malta bir AB üyesi ülkedir
 5. Malta vatandaşlığı AB vatandaşlığı anlamına gelir
 6. Vatandaşlar AB'de yaşayabilir/çalışabilir/emekli olabilir
 7. Malta çifte vatandaşlığa izin veriyorS: Yatırım yoluyla Malta vatandaşlığının maliyeti nedir?
C: Malta vatandaşlığının yatırım yoluyla maliyeti yaklaşık 632.000 € artı yasal harçlar ve konut satın alma veya kiralamadır.

Başvuru sahiplerinin vatandaşlık öncesinde seçilen ikamet süresine bağlı olarak Malta Hükümetine 600.000 Avro veya 750.000 Avro katkıda bulunması gerekir.

Başvuru sahiplerinin ayrıca Malta'daki sivil toplum kuruluşlarına 10.000 Euro bağışta bulunmaları gerekmektedir.

Ayrıca, başvuru sahiplerinin Malta'da satın alma fiyatı en az 700.000 € veya yıllık kira gideri 16.000 € olan uygun bir mülkü kiralaması veya satın alması gerekir. Mülk en az beş yıl süreyle muhafaza edilmelidir.

Başvuru sahiplerinin ayrıca başvurularına dahil edilecek her bakmakla yükümlü aile üyesi için ek 50.000 € yatırım yapmaları gerekmektedir.

Bu yatırımın karşılığında başvuru sahiplerine Malta vatandaşlığı ve Malta (AB) pasaportu veriliyor. Malta vatandaşlığının avantajları arasında AB'nin herhangi bir yerinde seyahat etme, yaşama ve çalışma hakkı, 180'den fazla destinasyona vizesiz seyahat etme ve yüksek kaliteli sağlık hizmetlerine ve eğitime ücretsiz erişim hakkı yer almaktadır. Malta çifte vatandaşlığa, yani başvuru sahiplerinin menşe ülkelerinin pasaportunu saklama hakkına izin vermektedir.

Özet:
Yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı almanın maliyeti nedir? Yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı programı, yasal ücretler ve kişisel konut satın alma veya kiralama hariç yaklaşık 632.000 Euro tutarında bir harcama gerektirir. Başvuru sahiplerinin, 36 aylık ikamet seçeneğini tercih etmeleri durumunda 600.000 € veya 12 aylık ikamet seçeneğini seçmeleri halinde 750.000 € tutarındaki bu tutardan Malta hükümetine iade edilebilir bir katkı yapmaları gerekmektedir. Ayrıca, devlet harçları yaklaşık 22.000 Avro tutarındadır. Ayrıca, başvuru sahiplerinin kendi seçecekleri bir Malta STK'sına 10.000 Euro tutarında bağış ödemeleri gerekmektedir. Yasal ücretler başvuru sahibi sayısına bağlıdır.

Ana Noktalar: Malta yatırım vatandaşlık maliyeti

 1. Toplam: 632.000 € artı mülk ve; ücretler
 2. Katkı: 600.000 €'dan itibaren
 3. Başvuru ücretleri: 22.000 €
 4. Bir STK'ya bağış: 10.000 Euro
 5. Gayrimenkul: sizin seçiminiz (kiralama/satın alma)
 6. Yasal ücretler: başvuru sahiplerine göre 

Toplam yatırım maliyeti:
Doğrudan Yatırım Düzenleme Ücretleri ile İstisnai Hizmetler için Vatandaşlığa Kabul (Malta Vatandaşlığı / Pasaport).

 1. Malta İstisnai Doğrudan Yatırım (Malta hükümetine geri ödemesiz bağış): 
  1. Ana başvuru sahibi: 600.000 EUR (36 aylık ikamet seçeneği) veya 750.000 EUR (12 aylık ikamet seçeneği)
  2. Bakmakla yükümlü olunan her kişi (varsa): 50.000 Euro
 2. Malta Hayırseverlik Bağışı: 
  1. Yalnızca ana başvuru sahibi: 10.000 EUR
 3. Malta Gayrimenkul Yatırımı (minimum 5 yıllık elde tutma süresi): 
  1. Yalnızca ana başvuru sahibi: Yıllık 700.000 EUR tutarında mülk satın alımı veya 16.000 EUR tutarında mülk kiralama
 4. Malta Hükümeti Ücretleri:
  1. İkamet izni ücreti, ana başvuru sahibi: 5.000 EUR. Bakmakla yükümlü olunan kişi başına ikamet izni ücreti (varsa): 1.000 EUR
  2. İkamet kartı: Kart başına 27,50 EUR
  3. Vatandaşlık uygunluğu durum tespiti ücreti, ana başvuru sahibi: 15.000 EUR. Bakmakla yükümlü olunan kişi başına (varsa): 10.000 EUR
  4. Vatandaşlık uygunluğu idari ücreti, her başvuru sahibi: 1.000 EUR
  5. Vatandaşlık idari ücreti, her başvuru sahibi: 500 EUR
 5. Yasal Ücretler: 
  1. Başvuruya dahil edilecek aile üyelerinin sayısına bağlı olarak. Lütfen bize / ailenize özel bir teklif isteyin.S: Malta daimi ikamet programının maliyeti nedir?
C: Malta'da daimi oturum ücreti yaklaşık 70.000 € artı harçlardır ve mülk satın alma veya kiralama.

Üç ana tür vardır giderlerin miktarı: hükümetin zorunlu kıldığı yatırımlar, hükümet uygulaması ücretler ve yasal ücretler.

Toplam yatırım maliyeti:
Malta MPRP Daimi İkamet Programı Ücretleri.

 1. Malta Hükümeti Katkısı (Malta hükümetine geri ödemesiz bağış):
  1. Ana başvuru sahibi: 28.000 Avro (mülk satın alınmışsa), 58.000 Avro (mülk kiralanmışsa)
  2. Eş: ücretsiz
  3. Çocuklar (her yaşta): ücretsiz
  4. Bağımlı ebeveynler ve/veya büyükanne ve büyükbabalar: 7.500 Avro
 2. Malta Hayırseverlik Bağışı:
  1. Yalnızca asıl başvuru sahibi: 2.000 Avro
 3. Malta Gayrimenkul Yatırımı (minimum 5 yıllık elde tutma süresi):
  1. Yalnızca asıl başvuru sahibi: 350.000 Avro tutarında mülk satın alımı veya yıllık 12.000 Avro tutarında mülk kiralama (güneyde veya Gozo'da 300.000 Avro / 10.000 Avro)
 4.  Malta Hükümeti Ücreti:
  1. Yalnızca asıl başvuru sahibi: 40.000 Avro
 5. Yasal ücretler:
  1. Dahil edilecek aile üyesi sayısına bağlı olarak.S: Malta'da ikamet ve vatandaşlık arasındaki fark nedir?
C: Malta vatandaşlığı, ülke içindeki bireylere kalıcı haklar, ayrıcalıklar ve korumalar sağlar. Geçici ikamet ise başvuru sahibinin Malta'da belirli bir süre yaşamasına olanak tanır. Daimi oturum, Malta'da süresiz olarak yaşama hakkını sağlar.

Malta Avrupa Birliği üyesi olduğundan, Malta vatandaşlığı başvuru sahiplerinin diğer tüm AB üye ülkelerinde yaşamalarına da olanak tanır.

Ayrıca Malta vatandaşları Malta pasaportu (AB pasaportu) için başvuruda bulunabilirler. Malta vatandaşları ise pasaport almaya hak kazanmıyor.

Malta vatandaşlarının yılda belirli sayıda gün boyunca ülkede yaşaması zorunlu değildir. Öte yandan, Malta hükümeti, ikamet edenler için herhangi bir resmi minimum kalış şartı yayınlamamasına rağmen, Malta'da ikamet edenlerin, ikamet statülerini korumak için ülkede mümkün olduğunca fazla zaman geçirmeleri teşvik edilmektedir.

Malta vatandaşlığı başvurusunu işleme koyma süresi 12 ila 18 ay arasında sürer ve oturma izni iki hafta kadar kısa bir sürede verilir. Malta'da ikamet, Malta vatandaşlığına giden ilk adımdır.

Öte yandan, Malta daimi ikamet başvurusunun işleme konulma süresi genellikle 3 ila 6 ay arasında sürmektedir. Bazı ikamet programları, ikamet eden kişinin ülkede 5 ila 6 yıl yaşadıktan sonra vatandaşlık başvurusunda bulunmasına izin verir, ancak o tarihte vatandaşlık başvurusunun onaylanacağının garantisi yoktur.

Malta, geçici ikamet, kalıcı ikamet ve Malta vatandaşlığı, yani Malta pasaportu (AB pasaportu) dahil olmak üzere ikamet veya vatandaşlık için çeşitli programlar sunmaktadır.

Buna ek olarak, Malta çifte vatandaşlığa izin vermektedir; bu da çoğu ülkeden başvuranların menşe ülkelerinin vatandaşlığını koruyabilecekleri anlamına gelmektedir. Bu, başvuru sahiplerine çifte vatandaşlık ve iki pasaport sahibi olma özgürlüğü sağlar.

Avrupa Birliği'ne üye bir ülke olan Malta vatandaşlığı, yalnızca pasaportu veren ülkede değil, herhangi bir AB üyesi ülkede yaşama, çalışma veya eğitim görme hakkına sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu, yatırım yoluyla Malta vatandaşlığının temel faydalarından biridir.

Özet:
Malta'da ikamet ile vatandaşlık arasında bir fark var mı? Başka bir ülkede ikamet etmek, yalnızca o ülkede yaşama hakkına sahip olduğunuz anlamına gelir. Öte yandan vatandaşlık, Malta pasaportu (AB pasaportu) için başvuru hakkı da dahil olmak üzere, o ülkede doğan kişilerin haklarını kazandığınız anlamına gelir. Malta vatandaşları için minimum kalış şartı yoktur, bu da onların ülkede yaşamak zorunda olmadıkları anlamına gelir. Sakinlerin otomatik olarak çalışmasına, oy vermesine veya ücretsiz üniversite eğitimi veya ücretsiz sağlık hizmeti gibi Malta'nın sosyal hizmetlerinden yararlanmasına izin verilmese de, Malta vatandaşları bu haklara sahiptir. Malta'da vatandaşlığa kabul yoluyla ikametten vatandaşlığa geçiş, 10 ila 15 yıl veya daha uzun sürebilen çok uzun bir süreçtir. Buna karşılık, yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı programı vatandaşlık kazanmaya yönelik çok daha hızlı bir süreçtir çünkü program 12 aylık kısa bir ikamet seçeneği sunmaktadır. Avrupa Birliği'ne üye bir ülke olan Malta vatandaşlığı, herhangi bir AB üyesi ülkede yaşama, çalışma veya eğitim alma hakkına sahip olduğunuz anlamına gelir. Son olarak, Malta çifte vatandaşlığa (iki pasaport) izin vermektedir.

Ana Noktalar: Malta vatandaşlığı / ikamet farklılıkları

 1. İkamet Malta ile sınırlıdır
 2. İkamet pasaporta sağlar
 3. Vatandaşlık pasaportu sunar 
 4. Malta bir AB üyesi ülkedir
 5. Malta vatandaşlığı AB vatandaşlığı anlamına gelir
 6. Vatandaşlar AB'de yaşayabilir/çalışabilir/emekli olabilir
 7. Malta çifte vatandaşlığa izin veriyorS: Malta ABD ile çifte vatandaşlığa izin veriyor mu?
C: Evet, Malta, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birçok ülke ile çifte vatandaşlık da dahil olmak üzere çifte vatandaşlığa izin vermektedir.

Pasaportunuzun aslını saklayabileceğiniz gibi Malta pasaportunu da alabilirsiniz. ABD ve diğer birçok ülkede çifte vatandaşlığa izin verilse de, Çin gibi bazı ülkeler vatandaşlarının ikinci bir vatandaşlığa ve pasaporta sahip olmasına izin vermediğinden lütfen kendi ülkenizle görüşün.

Malta'da çifte vatandaşlık uzun yıllardır yasaldır. Malta vatandaşlığı doğum, kayıt, vatandaşlığa kabul veya doğrudan yatırım yoluyla istisnai hizmetler için vatandaşlığa kabul yoluyla, yani popüler yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı programıyla elde edilebilir. Aynı şekilde ABD çifte vatandaşlığa izin veriyor ve ABD vatandaşlarının başka bir ülkenin vatandaşlığını alırken vatandaşlıktan vazgeçmesini gerektirmiyor.

Başvuranlar ve aileleri, menşe ülkelerinin birden fazla vatandaşlığa izin vermesi durumunda Malta çifte vatandaşlık statüsü alabilirler. Malta vatandaşlığına başvurunun maliyeti, Malta'nın yatırım yoluyla vatandaşlık programı olan Doğrudan Yatırım Yönetmeliği ile İstisnai Hizmetler için Vatandaşlığa Kabul Yoluyla Malta Vatandaşlığı kapsamında en az 632.000 € artı ücretler ve Malta gayrimenkulünün satın alınması veya kiralanmasıdır.

Malta hükümetinin hem Malta vatandaşlığına hem de başka bir ülkenin vatandaşlığına sahip olma konusunda herhangi bir kısıtlaması yoktur. Bu, iki pasaport sahibi olmanın avantajlarından ve özgürlüklerinden yararlanabileceğiniz anlamına gelir. Malta Avrupa Birliği üyesi olduğu için Malta vatandaşları Avrupa vatandaşlarının özgürlüklerinden yararlanmaktadır.

Malta vatandaşlığının AB'nin herhangi bir yerinde seyahat etme, yaşama, çalışma ve eğitim hakkı, ABD, Kanada ve Birleşik Krallık dahil 180'den fazla destinasyona vizesiz seyahat ve yüksek kaliteli sağlık hizmetlerine ücretsiz erişim dahil olmak üzere birçok avantajı vardır. ve okullaşma.

Özet:
ABD vatandaşları çifte vatandaşlık başvurusunda bulunabilir mi? Evet, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları Malta tüm başvuru sahiplerinin ABD pasaportlarını muhafaza etmelerine izin verdiği için ABD pasaportlarını koruyabilirler. kökenlerinin vatandaşlığı. Vatandaşlığa Kabul Yoluyla Malta Vatandaşlığı Doğrudan Yatırım yoluyla Olağanüstü Hizmet programı yabancıların başvuru yapmasına olanak tanıyor 1 veya 3 yıllık ikamet sonrasında Malta pasaportu için. Başvuruda bulunanlar ABD, ABD vatandaşlığını korumak veya vazgeçmek arasında seçim yapmakta özgürdür Malta vatandaşlığı verildikten sonra. Diğer ülkelerden başvuranlar Ülkelerinin ikili izin verdiğini doğrulamak için hükümetleriyle görüşmeli vatandaşlık. Çoğu ülkede ikinci bir belge alma konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamakla birlikte Bazı ülkeler vatandaşlarının ikinci bir vatandaşlığa sahip olmasına izin vermemektedir. pasaport.

Ana Noktalar: Malta Çifte Vatandaşlık

 1. Malta çifte vatandaşlığa izin veriyor
 2. ABD vatandaşları ABD pasaportunu koruyabilir
 3. Çifte vatandaşlık aileleri de kapsıyor
 4. Çoğu ülke çifte vatandaşlığa izin veriyor
 5. Bazıları ikinci bir pasaportu yasaklıyorS: Doğrudan Yatırım Düzenlemesi Yoluyla İstisnai Hizmetler için Vatandaşlığa Kabul, Küresel İkamet Programı (GRP) ve Malta Daimi İkamet Programı (MPRP) arasındaki fark nedir?

C: Doğrudan Yatırım Yoluyla İstisnai Hizmetler için Malta Vatandaşlığına Kabulü / Malta İstisnai Yatırımcı Vatandaşlığına Kabulü (CES / MEIN), AB vatandaşları ve AB vatandaşı olmayanlar da dahil olmak üzere başvuru sahiplerine, tek seferlik bir yatırım karşılığında Malta'da ikamet ve vatandaşlığa giden bir yol sunar. Tek bir başvuru sahibi için minimum tek seferlik maliyet, mülkiyet ve avukatlık ücretleri hariç yaklaşık 632.000 Euro'dur. Verilecek vatandaşlık belgelerinin toplam sayısı yılda 400'ü geçemez.

Bir AB vatandaşı olarak 27 Avrupa Birliği ülkesinden herhangi birinde yaşamanıza, çalışmanıza, eğitim görmenize veya emekli olmanıza izin verilir. AB vatandaşlığı aynı zamanda size Malta'daki ve AB üye ülkelerindeki tüm yatırım fırsatlarına erişmenin yanı sıra ABD, Kanada, Orta Doğu, Afrika, Asya ve Asya dahil olmak üzere dünyadaki 180'den fazla ülkeye vizesiz seyahat olanağı sağlar. Kuzey, Orta ve Güney Amerika'daki çoğu ülke.

Dahil edilecek aile üyelerinin sayısına bağlı olarak kapsamlı bir fiyat teklifi almak için lütfen iletişim formumuzu kullanın.

Malta Küresel İkamet Programı (GRP), Malta'da 1 yıllık ikamet, Schengen bölgesindeki tüm Avrupa ülkelerine 90 günlük vizesiz seyahat ve Malta çalışma iznine başvurma seçeneği sunar.

Ancak, GRP programı kapsamındaki ikamet statüsünün sona ermesini önlemek için yıllık olarak yenilenmesi gerekir. Oturma iznini yenilemek için asgari vergi olan yıllık masraf yaklaşık 15.000 Euro'dur. Ayrıca, başvuru sahibinin yıllık 8.750 €'dan az olmamak üzere bir konut kiralaması gerekmektedir (mülk satın alınması da kabul edilebilir). Dolayısıyla, GRP iznini her yıl yenilemek için gereken toplam minimum masraf, ücretler hariç yaklaşık 24.000 Euro'dur.

GRP vizesi başvuru sahipleri ayrıca, yıllık minimum 15.000 Avro vergiye tabi olarak, yabancı kaynaklardan Malta'ya gönderilen tüm gelirler üzerinden uygulanan %15'lik Malta'nın düşük sabit vergi oranından da yararlanabilirler. Vergi avantajından yararlanmak için GRP başvuru sahiplerinin başka bir yargı bölgesinde 182 günden fazla kalmaktan ve o ülkede vergi mukimi olmaktan kaçınmaları gerekir.

İşleme 3-4 ay kadar hızlı olabilir. GRP, Malta (AB) vatandaşlığına yol açmaz ve Malta pasaportu alınmasıyla sonuçlanmaz.

Malta Daimi İkamet Programı (MPRP), ikamete (Malta'da istenildiği kadar yaşama izni anlamına gelir), Schengen bölgesindeki tüm Avrupa ülkelerine 180 günün 90'ında vizesiz seyahate olanak tanır, ancak GRP'den farklı olarak, yinelenen asgari vergi yok. Başka bir deyişle MPRP'nin her yıl yenilenmesine gerek yoktur.

Başvuru sahibi, bir mülk satın almak veya bir mülk kiralamak arasında seçim yapabilir. Satın alıyorsanız, minimum mülk değeri Malta'nın kuzey ve orta kesimlerinde 350.000 Avro veya güneyde veya Gozo'da 300.000 Avro olmalıdır. Bir mülk kiralanıyorsa, minimum kira tutarı Malta'nın kuzey ve orta kesimlerinde yıllık 12.000 Euro, güneyde veya Gozo'da ise yıllık 10.000 Euro olmalıdır.

Devlet tarafından tahsil edilen idari ücret 40.000 Euro'dur. Ana başvuru sahibi ayrıca 28.000 Avro (bir mülk satın alıyorsa) veya 58.000 Avro (bir mülk kiralıyorsa) tutarında geri ödemesiz bir devlet katkısı yapmalıdır.

Son olarak, başvuru sahibinin Malta'da kayıtlı bir hayır kurumuna 2.000 Avro tutarında hayırseverlik bağışı yapması gerekmektedir.

Hak kazanabilmek için asıl başvuru sahibi, değeri en az 500.000 Avro olan varlıklara (hisse senetleri, tahviller, gayrimenkul, diğer) sahip olduğunu beyan etmelidir; bunun 150.000 Avro'su hisse senedi, tahvil, fon veya banka gibi finansal varlıklarda bulunmalıdır. Mevduat.

MPRP programı 4 ila 6 ay gibi kısa bir sürede Malta'da ikamet hakkı sağlayabilir ancak GRP programı gibi Malta (AB) vatandaşlığı ve Malta pasaportu sağlamaz. İkamet edenler 6 yıllık ikamet statüsünden sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler ancak herhangi bir vatandaşlık başvurusu tamamen bakanın ve sorumlu bakanlığın takdirine bağlı olarak onaylanabilir veya reddedilebilir. Onayın verileceğinin garantisi yoktur ve herhangi bir onay genellikle 10-15 yıl sürer!

Aşağıdaki tablo her iki ihtisas programını karşılaştırmaktadır:

 

Küresel İkamet Programı
(GRP)

Malta Daimi İkamet Programı (MPRP)

 Asgari Vergi

EUR 15,000

Sıfır

 Vergi oranı

15%

0% - 35%

 Gayrimenkul Alımı

Central/North EUR 275,000
South/Gozo EUR 220,000

Central/North EUR 350,000
South/Gozo EUR 300,000

 Gayrimenkul Kiralama

Central/North EUR 9,600
South/Gozo EUR 8,750

Central/North EUR 12,000
South/Gozo EUR 10,000

 Malta'da Minimum Konaklama

Sıfır

Sıfır

 Resmi Başvuru Ücreti

EUR 6,000

EUR 40,000

 Bağış

Sıfır

EUR 28,000 (Satın almak)
EUR 58,000 (Kiralık)

 Hayırsever Bağış

Sıfır

EUR 2,000

 bakmakla yükümlü olunan kişiler

Eş, Çocuklar, Erkek kardeşler, Kız kardeşler, Ebeveynler (mali açıdan bağımlıysanız)

Eş, Çocuklar, Ebeveynler ve Büyükanne ve Büyükbaba (mali açıdan bağımlıysanız)


Bu maliyet tahminlerine avukat ücretleri dahil değildir ve dahil edilecek aile üyelerinin sayısına göre değişiklik gösterecektir. Gerekli tüm başvuru belgelerinin kontrol listesi ve ayrıntılı fiyat teklifi almak için lütfen bizimle iletişime geçin. Birden fazla aileye başvurmayı planlıyorsanız, grup indirimi için bize danışın. Malta daimi ikamet (MPRP) programı hakkında daha ayrıntılı bir tartışma ve sık sorulan sorular için lütfen ayrıntılı MPRP SSS sayfamızı da ziyaret edin.

Malta daimi ikamet (MPRP) programı hakkında daha ayrıntılı bir tartışma ve sık sorulan sorular için lütfen ayrıca ayrıntılı sayfamızı da ziyaret edin. MPRP SSS sayfası.
S: Sıradan Konut (OR) programı ve İkamet Programı (TRP) arasındaki fark nedir?
C: Her iki program da yalnızca AB vatandaşları için geçerlidir; yani halihazırda başka bir AB üye ülkesinin vatandaşı olan başvuru sahipleri anlamına gelir. Her iki program da AB vatandaşlarının Malta'da süresiz olarak yaşamasına izin veriyor. İkamet Programı (TRP), Malta'ya getirilen gelir üzerinden %15'lik özel bir sabit vergi sunmaktadır (yıllık vergi minimum 15.000 Euro), bu programı özellikle yüksek gelirli bireyler için cazip kılmaktadır. Bu programlar Malta (AB) vatandaşlığı / Malta (AB) pasaportu kazandırmaz.S: Avukatlarınız Malta hükümeti tarafından ruhsatlandırılıyor mu?
C: Evet. Göçmenlik avukatlarımız, Malta Hükümeti (Aġenzija Komunita' Malta) tarafından belirlenen "Yetkili Kayıtlı Zorunlular" lisansına sahiptir. Hükümetin zorunlu kıldığı tüm başvuru formlarının hazırlanmasındaki karmaşıklıklar nedeniyle, başvuru sahiplerinin ikamet veya vatandaşlık başvurularını kendilerinin yapmalarına izin verilmemektedir.Başvurular yalnızca Topluluk Malta Ajansı tarafından lisanslanan bir temsilci tarafından Malta hükümetine yapılabilir. Avukatlarımızın profillerini incelemekten çekinmeyin.S: Malta'da gayrimenkul satın alırsanız vatandaşlık alıyor musunuz?
C: Başvuru sahipleri Malta vatandaşlığı satın alamazlar ve yalnızca Malta gayrimenkulüne yatırım yaparak vatandaşlık alamazlar.

Yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı alabilmek için Malta'da konut amaçlı gayrimenkul satın almalı veya kiralamalı, Malta hükümetine katkıda bulunmalı ve bir sivil toplum kuruluşuna bağışta bulunmalısınız.

Yatırım vatandaşlığı programına hak kazanmak için Malta gayrimenkulünün minimum satın alma fiyatı 700.000 Euro'dur. Malta'da bir konut mülkü için minimum yıllık kira fiyatı yıllık 16.000 Euro'dur.

Başvuru sahibi Malta'da gayrimenkul satın almak veya kiralamak arasında seçim yapabilir. Herhangi bir gayrimenkul en az beş yıl süreyle elde bulundurulmalıdır.

Malta'da kişisel bir konut satın almanın veya kiralamanın yanı sıra, başvuru sahibinin Malta hükümetine 36 aylık ikamet seçeneği için 600.000 Euro veya 12 aylık daha kısa ikamet seçeneği için 750.000 Euro tutarında bir katkıda bulunması gerekir.

Yatırım ancak vatandaşlık başvurusu Malta Hükümeti tarafından onaylandıktan sonra yapılabilir.

Özet:
Malta'da gayrimenkul satın almak size vatandaşlık kazandırır mı? Malta'da kişisel bir konut satın almak veya kiralamak, yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı programına başvururken yapılan masraflardan yalnızca biridir. Malta, geçici ikamet, daimi ikamet (Altın Vize) veya doğrudan yatırım yoluyla istisnai hizmetler için vatandaşlığa kabul yoluyla Malta vatandaşlığı dahil olmak üzere ikamet veya vatandaşlık için çeşitli seçenekler sunar ve tüm programlar, başvuru sahibinin Malta'da kişisel bir mülk satın almasını veya kiralamasını gerektirir. Yatırım yoluyla vatandaşlık başvurusunda bulunanların kişisel ikamete ek olarak devlet ücreti ödemesi, Malta'nın ekonomik kalkınmasına katkıda bulunması, başvuru sahibinin tercih ettiği bir hayır kurumuna bağışta bulunması ve yasal masrafları karşılaması gerekir.
 

Ana Noktalar: Gayrimenkul yatırımı için Malta vatandaşlığı

 1. Gayrimenkul yatırımı gereklidir
 2. Mülk satın alma veya kiralama şartlarına uygundur
 3. Gayrimenkul yalnızca bir bileşendir
 4. Bağış, katkı ve ücretler ekstradır
 5. Gayrimenkulün 5 yıl süreyle elde tutulması gerekir
 6. Başvuranların durum tespitinden geçmesi gerekirS: Malta vatandaşlığı elde etmek için gerekli minimum yatırım nedir?
C: Malta (AB) vatandaşlık programına başvuranların, Malta'nın ekonomik kalkınmasını desteklemek için tek seferlik bir mali taahhütte bulunmaları gerekmektedir.

Malta pasaportuna götüren İstisnai Hizmetler için Malta Vatandaşlığı, nitelikli yatırımcılar tarafından 600.000 EUR (36 aylık ikamet seçeneği) veya 750.000 EUR (12 aylık ikamet seçeneği) artı devlet başvuru ücretleri ve yasal ücretler karşılığında kullanılabilir.

Ek olarak, ana başvuru sahibi, kayıtlı bir hayır, kültür, spor, bilim, hayvan refahı veya sanatsal sivil toplum kuruluşuna 10.000 EUR tutarında bir hayırsever bağışta bulunmalıdır.

Ayrıca, ana başvuru sahibi, (a) 700.000 EUR'dan az olmayan bir gayrimenkul satın alarak veya (b) yıllık kirası 16.000 EUR'dan az olmayan bir mülk kiralayarak Malta'da bir konut statüsüne sahip olmalıdır.

İstisnai Hizmetler için Vatandaşlık Programı kapsamında tek bir başvuru sahibi için minimum tek seferlik maliyet 632.000 Euro'dur. Bu tutar hükümet masraflarını içerir ancak yasal ücretleri içermez.

NOT: Hükümet tarafından Prensip Onay'ı çıkarılmadan önce hiçbir yatırım yapılmasına gerek yoktur. Bu, yatırımların ancak başvurunuz onaylandıktan sonra yapılmasına imkan sağlar.

Avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere ayrıntılı bir maliyet tahmini almak için lütfen iletişim formumuzu kullanın.S: Malta vatandaşlığı almak ne kadar kolay?
C: AB'de vatandaşlığa başvurmak hiçbir zaman kolay bir süreç değildir. Yatırım yoluyla vatandaşlık programı kapsamında başvuruda bulunmak yerine vatandaşlığa kabul yoluyla vatandaş olmak isteyen Malta sakinlerinin onaylar için 10 ila 15 yıl veya daha uzun süre beklemesi gerekebilir.

Yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı programına başvurmak çok daha hızlıdır. Başvuru sahipleri, 12 aylık ikamet seçeneğini seçtiklerinde 12 ila 18 ay arasında Malta vatandaşlığı alabilirler ve başvurunun başlamasından yalnızca iki ila üç hafta sonra Malta ikamet statüsünü alabilirler.

Malta yatırım vatandaşlığına başvuru süreci, ayrıntılı başvuru formlarının doldurulmasını ve asıl başvuru sahibi ile aile üyeleri veya bakmakla yükümlü olduğu kişiler için çeşitli destekleyici belgelerin toplanmasını içerir. Tüm başvuru formları ve belgeler, kayıtlı zorunlu olarak adlandırılan, devlet lisanslı bir temsilci tarafından incelenmelidir. Başvuru vaka dosyasını yalnızca lisanslı acente devlete sunabilir.

Ayrıca başvuru süreci, başvuru sahibinin sabıka kaydının bulunmadığından emin olmak için geçmiş kontrolleri de dahil olmak üzere sıkı bir durum tespiti prosedürünü gerektirir. Başvuru yapılmadan önce küçük ihlaller Malta hükümetine açıklanmalı ve giderilmelidir. Vatandaşlık başvurusunu onaylama veya reddetme yetkisi yalnızca Malta hükümetine aittir.

Yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı programına başvurmak için toplam en az 632.000 Euro tutarında masraf artı harçlar ve Malta gayrimenkulünün satın alınması veya kiralanması gerekir. Başvuru sahiplerinin vatandaşlıktan önceki ikamet süresine bağlı olarak Malta Hükümetine 600.000 € veya 750.000 € katkıda bulunması gerekir. Başvuru sahiplerinin ayrıca Malta'daki sivil toplum kuruluşlarına 10.000 Euro bağışta bulunmaları gerekmektedir.

Buna ek olarak, başvuru sahiplerinin yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı programı kapsamında başvururken, Malta'da satın alma fiyatı en az 700.000 Avro veya yıllık kira gideri 16.000 Avro olan uygun bir mülk kiralaması veya satın alması gerekir.

Vatandaşlık verildiğinde, Malta vatandaşları Malta pasaportuna (AB pasaportu) başvurabilir ve diğer AB üye ülkelerinden herhangi birinde yaşayabilir. Malta vatandaşlığı ayrıca ABD, Kanada ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere 180'den fazla destinasyona vizesiz seyahat etmenize olanak tanır.

Özet:
Malta vatandaşlığını almak kolay mı? Malta'da oturum veya yatırım yoluyla vatandaşlık programına başvurmak, iyi tanımlanmış başvuru adımlarının izlenmesini, ayrıntılı başvuru formlarının gönderilmesini ve tüm durum tespiti kontrollerinden geçilmesini gerektiren düzenlenmiş bir prosedürdür. Başvuru sahiplerinin ayrıca belirli devlet ücretlerini ödemeleri, gerekli yatırımları ve bağışları yapmaları ve ayrıca konut amaçlı gayrimenkul satın almaları veya kiralamaları gerekmektedir. Yatırım yoluyla vatandaşlık programı için başvuru işlemleri, vatandaşlık verilene kadar 12-18 ay, oturma izni alınana kadar ise yaklaşık 2 hafta sürebilir.

Ana Noktalar: Malta Vatandaşlığı Kolay mı?

 1. Hiçbir AB vatandaşlığı "kolay" değildir
 2. Sıkı bir durum tespiti uygulanıyor
 3. Temiz bir sabıka kaydı gereklidir
 4. Başvuranların tüm kurallara uyması gerekmektedir
 5. Oturma izninin işlenmesi 2-3 hafta sürer
 6. Vatandaşlık en az 12-18 ay sürerS: Yeni vatandaşlar nasıl vergilendirilecek?
C: Genel olarak, Malta vergilendirmesi yalnızca ikametgahınıza (kalıcı eviniz) dayalıdır, ikamet veya vatandaşlık durumunuza göre değildir.

Malta Kanunu uyarınca, doğduğunuzda otomatik olarak babanızdan ikametgâh statünüzü (Menşe İkametgahı) alırsınız. Eğer babanız daha sonra ikametgahını yeni bir yere (Tercih Edilen İkametgah) değiştirirse, sizinki de otomatik olarak bu yeni lokasyona geçer. 18 yaşını doldurduğunuzda yeni bir ikametgâh edinmenize izin verilir, ancak böyle bir zorunluluk yoktur.

Bu, Malta'yı ikametgahınız yapmazsanız, yalnızca Malta'daki faaliyetlerden elde edilen gelir ve sermaye kazançlarının tamamen vergiye tabi olacağı anlamına gelir. Malta dışında doğan ve Malta'ya gönderilmeyen gelirler vergiye tabi değildir. Ayrıca, Malta dışından elde edilen sermaye kazançları, Malta'ya getirilse bile, ikamet yeri olmayanlar için vergiye tabi değildir.

Başka bir deyişle, vergi yalnızca (a) Malta içinde elde edilen gelir, (b) Malta içinde elde edilen sermaye kazançları ve (c) Malta dışında elde edilen ve Malta'ya gönderilen gelir üzerinden ödenecektir.

Diğer Vergi Hususları:

 • Miras veya ölüm vergisi yok
 • Emlak Vergisi yok
 • Net değer veya servet vergisi yok
 • Belediye vergileri, oranlar veya emlak vergileri yok
Vergi meselelerinin karmaşıklığı göz önüne alındığında, kişiselleştirilmiş rehberlik için lisanslı bir vergi danışmanına danışmanızı öneririz. Yardıma ihtiyacınız varsa, nitelikli bir Malta vergi uzmanına giriş kolaylaştırabiliriz. Daha fazla bilgi veya randevu planlamak için lütfen bizimle iletişime geçin.
 


S: Vatandaşlık programı kapsamında ailemi başvuruya ekleyebilir miyim?
C: Başvuru sahibi eşini, 18 yaşın altındaki çocuklarını, 29 yaşın altındaki maddi bağımlılığı olan yetişkin çocuklarını ve 55 yaş üstü ebeveynlerini başvuruya ekleyebilir.
 S: Vatandaşlığımın süresi dolacak mı?
C: Hayır. Malta vatandaşlığı kapsamında vatandaşlık kelde etmeniz halinde siz ve aileniz, gelecek nesiller boyunca sürdürülebilecek vatandaşlık hakkına sahip olur.
 S: Programa katılmaya hak kazanmak için Malta'ya taşınmam gerekli mi, ya da Malta'da yıl boyunca kalmam gereken minimum gün var mı?
C: Adayların, bir yıllık (veya 3 yıllık) ikamet şartlarını yerine getirmek için Malta'ya taşınmaları veya tam bir yıl boyunca ülkede yaşamaları gerekmemektedir. Bunun yerine başvuru sahibi kişinin Malta'ya örneğin yıl içerisinde en az iki ziyarette bulunması, elektrik ve su faturalarını göstermesi, bir klüp üyeliği bulunması ya da Malta'da bir iş faaliyeti bulunması vb. şekilde ispatlayacağı bir gerçek bağa sahip olması da yeterlidir. Avukatlarımız Malta kanunlarına tam uyum sağlamanız konusunda size yardımcı olacaktır.S: Vatandaşlık alana kadar başvuru süreci ne kadar sürer?
C: Yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı programının işlem süresi vatandaşlık için en az 12 ila 18 ay, Malta'da ikamet için ise yaklaşık 2 ila 3 haftadır.

Malta, yabancı yatırımcılara 12 ay veya 36 ay ikamet statüsünden sonra Malta vatandaşlığına (AB pasaportu) başvurma seçeneği sunmaktadır. İkamet süresi boyunca tüm yıl boyunca Malta'da yaşama zorunluluğu yoktur.

İşlem süreleri genellikle başvuru sahibinin destekleyici belgeleri ne kadar hızlı sağlayabildiğine bağlıdır. Çoğu başvuru sahibi için, yatırım vatandaşlığı başvuru prosedürünün ilk adımı olan Malta oturum iznini almak yalnızca birkaç hafta sürer. Asıl başvuru sahibine ve bakmakla yükümlü olduğu kişilere, Schengen Vizesine eşdeğer olan ve tüm Schengen ülkelerine sınırsız seyahat olanağı sağlayan bir E-İkamet belgesi verilir.

İkinci adım, başlangıçtan bitişe kadar 12-18 ay (12 ay ikamet seçeneği) veya 3 yıl (36 ay ikamet seçeneği) süren vatandaşlık başvurusudur. Başvuru sahibi iki ikamet döneminden birini seçebilir.

Yatırım yoluyla Malta vatandaşlığının maliyeti, konut satın alımı veya kiralaması hariç yaklaşık 632.000 Euro'dur. Yatırım ancak vatandaşlık başvurusu Malta hükümeti tarafından onaylandıktan sonra yapılabilir.

İşlemler tamamlandıktan sonra başvuru sahibinin tercihine göre 12-18 veya 36 ay sonra vatandaşlık verilebilir ve Malta pasaportu alınabilir.

Malta vatandaşlığı, Avrupa Birliği'nin herhangi bir üye ülkesinde seyahat etmeye, yaşamaya ve çalışmaya izin verir. Ayrıca Malta vatandaşlığı (AB pasaportu) 180'den fazla destinasyona vizesiz seyahat imkanı sunmaktadır. Ayrıca Malta vatandaşlığı yüksek kaliteli sağlık hizmetlerine ve eğitime ücretsiz erişim sunar. Son olarak, Malta'da çifte vatandaşlık konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur; bu, başvuru sahibinin tercih edilmesi halinde asıl ülkesinin vatandaşlığını ve pasaportunu elinde tutabileceği anlamına gelir. 

Özet:
Yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı almanın işlem süresi ne kadardır? Malta'da ikamet, yatırım yoluyla vatandaşlık başvurusu prosedürünün ilk adımı olan iki hafta gibi kısa bir sürede verilir. Başvuru prosedürünün ikinci adımı olan Malta vatandaşlık işlemleri, başvuru sahibinin seçtiği ikamet süresine bağlı olarak 12 veya 36 ay sürmektedir. İşlem süreleri aynı zamanda başvuru sahibinin temiz bir polis kaydı gibi gerekli belgeleri ne kadar hızlı sağlayabildiğine de bağlıdır. Yatırım yoluyla Malta vatandaşlığı programı, kişisel konut satın alma veya kiralama ve yasal hizmet ücretleri hariç olmak üzere minimum 632.000 Euro tutarında bir harcama gerektirir. Yatırımlar ancak vatandaşlık onaylandıktan sonra yapılabilir.

Ana Noktalar: Malta yatırım vatandaşlığı için işlem süresi

 1. Uzmanlık aşaması: 2-3 hafta
 2. Vatandaşlık aşaması: 12 ay veya 36 ay
 3. Destekleyici belgelere bağlıdır
 4. Schengen seyahati için E-Oturum Vizesi
 5. Vatandaşlık verildikten sonra pasaport
 6. Vatandaşlık verildikten sonraki yatırımlar
   


S: Malta'da uygun gayrimenkul bulmama yardımcı olur musunuz?
C: Evet. Malta emlak sayfamızda mevcut mülklere resim ve fiyatlarla göz atmaktan çekinmeyin.

Ayrıca, tam bir teklif sunuyoruz alıcılara çeşitli profesyonel emlak hizmetleri; Lütfen istekte bulunun Detaylar için "Malta Gayrimenkul Hizmetleri" broşürümüze bakın.

Ayrıca, lisanslı emlak acenteleri ve geliştiricilerle ilişkimiz var Malta'da ve tüm başvuruları karşılayan bir mülk bulmanıza yardımcı olabilir Gereksinimler. Tercih ettiğiniz mülkün karşılanmasını sağlayacağız İkamet veya vatandaşlık başvurunuzun asgari standartları şu anda pek çok mülk bu gereklilikleri karşılamıyor. Sahip olmak hükümet düzenlemelerine uymayan bir mülk kiraladı veya satın aldı denerken çok fazla hayal kırıklığına ve ek masrafa yol açabilir böyle bir özelliği koda dönüştürmek için.  

Malta'daki profesyonel ilişkilerimiz ve yerel mevcudiyetimiz müşterilerimize uygun mülklerin belirlenmesi, mülkün incelenmesi için ulaşım sağlanması, yasal sözleşmelerin hazırlanması/incelenmesi ve/veya yerel noterler ve mimarlar ile gerektiğinde irtibat kurma konularında kapsamlı ve kapsamlı bir hizmet sunmaktadır.

Bir mülkü satın almaya karar verdiğinizde gerekli sözleşmelerin imzalanması için tekrar Malta'ya gelmeniz gerekmeden işin sizin adınıza yerine getirilmesi için bir Vekaletname oluşturabiliriz.S: Malta’daki mülkünü ne kadar süre geçtikten sonra kadar satabilirim?
C: Vatandaşlık programı, vatandaşlık statüsü alındıktan sonraki beş yıl boyunca mülkün elde tutulmasını gerektirir. Bu süreden sonra Malta'daki mülk, eğer üç yıl boyunca elde tutulduysa ve ikamet sahibinin tek ikametgahı ise vergiden muaf olarak satılabilir. Eğer mülk ikamet sahibinin tek ikametgahı olarak üç yıldan daha kısa bir süre elde tutulmadan önce satılırsa satış fiyatından %12 oranında emlak vergisi alınacaktır.S: Programa katılmaya hak kazanabilmek için bir Malta şirketine yatırım yapmam ve istihdam oluşturmam gerekiyor mu?
C: Hayır. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki EB-5 Yatırımcı Vizesi gibi diğer programların aksine, Malta'nın bir işletmeye yatırım yapma veya yeni istihdam yaratma gerekliliği bulunmamaktadır.S: Malta vatandaşlığı beni otomatik olarak Avrupa vatandaşı yapacak mı?
C: Evet. Malta, Avrupa Birliği üyesi olduğu için vatandaşları da otomatik olarak Avrupa vatandaşları olurlar. Bu durum Avrupa'daki herhangi bir yerde yaşama, çalışma veya çalışma iznine sahip olacağınız anlamına gelir.

Bununla birlikte, Malta hükümetinin bu program kapsamında sunduğu vatandaşlık sayısının (toplam pasaport sayısı) sınırlı olduğunu lütfen unutmayın! Bir başvuru yapmaya hazırsanız daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.S: Malta'nın fintech/kripto para birimi/blockchain teknolojisi konusundaki konumu nedir?
C: Malta hızla kripto para birimi ve blockchain teknolojisi için önde gelen destinasyon haline geliyor. Hükümetin düzenleyici çerçevesi tüccarları, varlık yönetimini ve takas platformlarını kapsayacak ve böylece Malta'yı sektör için dünyanın en dostane bölgesi haline getirecek. İlişkili kripto/blockchain uzmanlarımız, Malta'daki fintech ile ilgili konularda en iyi uygulamalar konusunda size tavsiyelerde bulunabilecek, bu alanda yayınlanmış uzmanlardır. Daha fazla bilgi için lütfen fintech iletişim formumuzu kullanın.S: Malta Emeklilik Programına (MRP) başvurmamda bana yardımcı olabilir misiniz?
C: Evet, Malta emeklilik programı, gelirlerinin en az %75'ini emekli maaşından alan emeklileri (AB ve AB vatandaşı olmayanlar) hedef almaktadır. Başvuru sahiplerinin Malta'da kişisel bir konut satın almaları veya kiralamaları gerekmektedir.S: Malta Göçebe Oturma İzni (MNRP) başvurusunda bana yardımcı olabilir misiniz?
C: Evet, "Dijital Göçebe Vizesi" AB üyesi bir ülkenin vatandaşı olmayan başvuru sahipleri için geçerlidir. Başvuru sahiplerinin lokasyondan bağımsız çalışabilmeleri ve (a) Malta dışındaki bir işveren tarafından düzenlenen bir iş sözleşmesi kapsamında çalıştıklarını veya (b) bulundukları Malta dışında kayıtlı bir şirket adına iş yürüttüklerini kanıtlayabilmeleri gerekmektedir. bir ortak veya hissedar veya (c) Malta dışında yerleşik müşterilere hizmet sunan serbest çalışan veya danışmanlarsa. Malta göçebe oturma iznine başvuran kişilerin ayda en az 2.700 Avro maaş alması gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin Malta'da bir mülk kiralaması veya satın alması, sağlık sigortası yaptırması ve tüm geçmiş kontrollerini geçmesi gerekmektedir. Eş veya partner, reşit olmayan çocuklar ve bakmakla yükümlü olunan yetişkin çocuklar da dahil olmak üzere aile üyeleri, asıl başvuru sahibinin başvurusuna dahil edilebilir. Vize bir yıl süreyle geçerlidir ve Malta hükümetinin takdirine bağlı olarak yenilenebilir. Göçebe İkamet İzni, sahibine Malta'da sosyal yardımlardan yararlanma hakkı vermez ve Malta (AB) ikameti veya vatandaşlığı / Malta (AB) pasaportu alınmasını sağlamaz.S: İş bulmam için yardımcı olabilir misiniz?
C: Üzgünüz, fakat yatırım ile göçmenlik programları devletler tarafından yüksek ciroya sahip bireyler, işletme sahipleri, VIP’ler veya kendilerini ve ülke ekonomilerini destekleyebilecek mali kaynaklara sahip olan bireyler için oluşturulmuştur. Not: Yeni vatandaşların herhangi bir çalışma iznine ihtiyacı yoktur. Bu kişiler AB’ye üye ülkelerde istedikleri gibi çalışabilirler. Yeni oturma iznine sahip olanlar bir çalışma iznine başvurabilirler, fakat kendi iş fırsatlarını yaratmalıdırlar.S: Turist veya öğrenci vizesi almam için yardımcı olabilir misiniz?
C: Üzgünüz, maalesef turist veya öğrenci vizeleri için yardımcı olamamaktayız.S: Yatırım yoluyla çeşitli göç programları arasındaki temel farklılıklar nelerdir?
C: Bulgaristan'ın Yatırım ile Göçmenlik programı, başvuran kişi için 257.000 Euro'dan başlayan çeşitli yatırım seçenekleri ile beş yıllık oturma durumunun ardından Avrupa vatandaşlığı ve pasaportu sunmaktadır. "Hızlı işlem" seçeneği 512.000 Euro'dan başlamakta ve süreci sadece 18 aya kadar indirmektedir Bu da programı Avrupa'daki en hızlı programlardan biri kılmaktadır.

Kıbrıs'ın Altın Vize programı, oturma izni için bir gayrimenkul'e en az 300.000 Euro tutarında yatırım.

Yunanistan Altın Vizesi, AB dışından başvuranların, yerel gayrimenkullere 250.000 avro yatırım yaparak Yunan ikametgahını açmalarına izin veriyor. Başvuru sahibi yedi yıllık sürekli ikamet izninden sonra Yunanistan vatandaşlığı için başvuruda bulunabilir.

Malta (AB) vatandaşlığı - 12 ila 18 ay kadar kısa bir sürede. Seçenek 1: 600.000 EUR bağış (36 aylık ikamet). Seçenek 2: 750.000 EUR bağış (12 aylık ikamet). Ek olarak 10.000 EUR tutarında hayırseverlik bağışı. Ayrıca, ana başvuru sahibi Malta'da bir konut satın almalı veya kiralamalıdır: Minimum satın alma değeri 700.000 EUR veya kiralama yıllık en az 16.000 EUR olmak şartıyla. Artı hükümet ödemeleri ve yasal ücretler.

Monaco Oturum İzni / Vatandaşlık programı, başvuranlara, yeterli konaklama alanlarına ve mali öz-yeterliliğe erişimlerini kanıtlayarak Monaco ikametgahına başvurmalarını sağlar. Başvuru sahibi, on yıllık sürekli ikamet süresinin ardından Monaco vatandaşlığı için başvuruda bulunabilir.

Portekiz'in Altın İkamet İzni programı. 250.000 Avro'dan başlayan fon bağışı karşılığında Portekiz (AB) daimi oturma izni. 5 yıllık boyunca Portekiz'de ikamet edilmesinin ardından vatandaşlık başvurusunda bulunulabilir.

İspanyol Altın Vize programı, oturma izni için bir gayrimenkul'e en az 500.000 Euro tutarında yatırım, 1 milyon Euro'luk varlık transferi, 2 milyon Euroluk menkul kıymet yatırımı ya da hükümetin onayladığı bir iş projesi oluşturmayı gerektirmektedir. 10 yıllık bir ikamet süresinin ardından vatandaşlık başvurusu gerçekleştirilebilir.


AB'nin dışındaki yatırım ile vatandaşlık programları da Kanada, ABD ve Antigua & Barbuda ve St. Kitts & Nevis ve Grenada ve Dominica ve St. Lucia gibi Karayip ülkelerindeki programlarda sağlananları kapsamaktadır:

Kanada 200.000 CAD'dan başlayan ve isteğe bağlı olarak vatandaşlık ile sonuçlanan çeşitli yatırım ile oturma izni programları sunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri EB-5 Programı, ABD'de Amerikalılar için en az 10 iş oluşturan bir ticari girişime en az 900.000 dolarlık yatırım gerektirmektedir. 5 yıllık kalıcı ikametin sonucunda yatırım sahibi kişi ABD vatandaşlığına başvurabilir.

Antigua & Barbuda ve St. Kitts & Nevis ve Grenada ve Dominica ve St. Lucia gibi Karayipler ülkeleri, en az 100.000 ABD Doları tutarında nakit katkı payı gerektiren vatandaşlık programları sunmaktadır.S: “Schengen Bölgesi” ne demektir?
C: Malta vatandaşlığı sizin Avrupa Birliği'nin "Schengen Bölgesi"nde kısıtlama olmaksızın seyahat edebilmenizi sağlar. Schengen Bölgesi, ortak sınırları içerisinde pasaport ve göç kontrollerini kaldıran 26 Avrupa ülkesinden oluşan bir gruptur. Ortak bir vize politikası ile uluslararası seyahat için tek bir ülke işlevini görür. Kaynak: VikipediS: Malta pasaportuyla Birleşik Devletler'e gidebilir miyim?
C: Evet. Malta pasaportu, vize muafiyeti programına katılan ülkelerin vatandaşlarına ABD içerisinde 90 güne kadar vizesiz seyahat hakkı sunmaktadır. Kaynak: ABD Hükümeti


Detaylı maliyet hesabı, gizli içerikli danışma veya ek bilgi elde etmek için lütfen bizimle iletişime geçin. İlgili avukatlarımız yatırım hedeflerinize ulaşmanız için size destek vermeye ve Yatırım programları yoluyla Malta Oturma/Vatandaşlık elde etme hakkındaki tüm sorularınızı yanıtlamaya hazırlar.
 

Bizimle İletişime Geçin

Zenturo Ltd.

Dünya Çapında Yatırım ile Oturma İzni & Vatandaşlık Programları

394A / 395A, Triq il-Kbira San Guzepp
Santa Venera, SVR 1016
Malta

Client Testimonials / Google Reviews

Phone: +356 9950 5515
WhatsApp: +356 9991 4125
Telegram: +356 9991 4125
WeChat 微信: ZenturoSupport
Skype: Zenturo Ltd. Support

Service Inquiries: service@zenturo.com
General Counsel: legal@zenturo.com

Company Registration No.: C-39472
VAT ID: MT-18142026

All of our Malta immigration attorneys are government-licensed
Authorised Registered Mandatories.
License: AKM-BALD

Follow us on Facebook
Follow us on Twitter
Watch our videos on YouTubeImmigration by Investment Press Coverage: